pühapäev, 14. juuni 2015

Sihtrühmale suunatud tööpakkumine

Noored tööturule sisenejad on olukorras, kus paljud tööandjad ei ole valmis neid tööle võtma, kuna pelgavad, et noorte töödistsipliin jätab soovida ja eelnevat töökogemust neil ka ei ole, mis tähendab, et esmalt tuleb neisse kõvasti panustada ning alles siis (võib-olla), hakkab nende palkamine end ära tasuma. Seega on täna noored otsimas tööandjat, kes oleks valmis neid tööle võtma ja võimalust andma. Tihtipeale ei pruugi noortel erialast töökogemust olla, seega peaksid tööandjad, kes on valmis neile töökohta pakkuma, seda arvestama ka oma töökuulutusi koostades.

Kui tööandja on täna valmis tööd pakkuma ka noorele ja vähese kogemusega/kogemuseta tööotsijale, siis ei ole mõtet töökuulutusse pikka nõuete loetelu kirjutada, kuna vastasel juhul kandideerivad ainult „vanad kalad“ ja noored tööotsijad ei hakka CV saatmisele isegi mõtlema mitte. Samas ainult lakooniline üleskutse „tule meile tööle“ töökuulutusel ilma ühegi nõudeta võib anda märku, et kõik võimalikud kandidaadid on oodatud ja erilisi valikukriteeriumeid nagu polegi.
Kuidas siis leida kuldne kesktee ja koostada töökuulutus, mis oleks piisavalt lakooniline, et tööturule sisenejaid mitte eemale peletada, samas sisaldaks siiski nõudeid, et päris kõik bingo-kandideerijad meile oma CV’d ei saadaks? Sõltub muidugi, keda otsimas oleme, aga võib ju nii teha nagu Uptime oma praktikandi otsingul tegi, kui kirjutas töökuulutuse pealkirjaks „TULE PRAKTIKALE!“ ja lisas juurde lühikese loetelu nõuetest kandidaadile.
Tavapärasest töökuulutusest eristab seda aga kandidaatidele esitatud väljakutse - nimelt tuleb teha kodutöö. Jällegi hea võimalus eraldada terad sõkaldest ning tagada, et kandideeriks ainult sellised inimesed, kes on tõesti ka huvitatud (kui nad sellise kodutöö ära teevad, ju siis on huvitatud) ja ka omavad vastavaid kompetentse.

Hea lugeja, kui märkad mõnda lahedat töökuulutust või oled ise mõne põneva kuulutuse koostanud, siis saada see mulle Facebook’i sõnumitesse või meiliteel aadressil: helo_tamme@yahoo.com.


Soovitused töökuulutuse koostamiseks:
- kui oled valmis tööd pakkuma noorele, tööturule alles sisenevale tööotsijale, siis too see info välja ka töökuulutuses pannes töökuulutuse pealkirjaks näiteks „tule meile praktikale“
- lisa töökuulutusele väljakutse või ülesanne, mida huvilised kodus lahendama peaksid, nii saad hinnata kandideerijate tegelikku motivatsiooni ja saad välistada bingo-kandideerijad.
- lisaks kandidaatide tegeliku huvi testimisele aitab lahendatav ülesanne testida ka kandidaadi teadmisi ja sellega seoses sobivust pakutavale ametikohale  

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar