Pühapäev, 31. mai 2015

Atraktiivsed visuaalid

Üks põhilisi küsimusi, mis värbajatel töökuulutust koostades tekib puudutab teksti mahtu ehk kui palju teksti peaks töökuulutus sisaldama soovitud sõnumi edastamiseks. Nö piiramatus ulatuses teksti saame kasutada, kui avaldame töökuulutuse mõnes portaalis või kodulehel või mujal, kus mahu pealt maksma ei pea. Kui aga avaldame töökuulutust ajalehes või ajakirjas, kus iga millimeeter maksab, tuleb sõnum enne üheksa korda läbi mõelda ja alles seejärel avaldada.

Töökuulutusse tehtav investeering on mündi üks pool, teine pool aga see, mida kandidaat ootab ehk millal on õige lisada pikad kirjeldused ja millal koostada lühike ja lööv kuulutus. On ju teada, et madalamate kvalifikatsiooninõuetega ametikohtade puhul on mõistlik kasutada lühemaid kirjeldusi, kuna muidu ei pruugi inimesed kuulutuse teksti isegi läbi lugeda. Kõrgemate ametikohatede puhul ootavad kandidaadid aga pikemaid kirjeldusi ametikoha väljakutsete osas.

Seega sõnumi mahu osas valikuid tehes soovitus värbajatele: leia vastus küsimusele WIIFM ehk what’s in it for me (ehk mida mina sellest saan)? Asetades end kandidaadi kingadesse mõtleme enda jaoks läbi, mis on see, mis kandidaati kõnetab ja temas kihelust tekitab ning teda seepeale kandideerima paneb?

Ja nagu katkine plaat ei väsi ma kordamast, et tööpakkumisse lisatud pilt aitab sõnumit edastada ja seeläbi soovitud sihtrühmale silma paista. Just nagu see FCR Media veebidisaineri töökuulutus „kass arvutiga“.
Kui nö klassikalise veebidisaineri töökuulutuses näeksime me ehk erinevate nõuete nagu HTML, Adobe, Java jmt loetelusid, siis FCR Media on läinud veidi teist teed ja ootab tublilt inimeselt hoopis naljasoont jm oskusi, mida tavapärastest töökuulutustest naljalt ei leia.


Hea lugeja, kui märkad mõnda lahedat töökuulutust või oled ise mõne põneva kuulutuse koostanud, siis saada see mulle Facebook’i sõnumitesse või meiliteel aadressil: helo_tamme@yahoo.com.

Soovitused töökuulutuse koostamiseks:
- leia töökuulutust koostades vastus küsimusele WIIFM!
- töökuulutuse teksti pikkus võiks sõltuda kvalifikatsiooninõuetest; mida madalamad nõuded, seda lühem kuulutus ja vastupidi.
- kui  lisaks kvalifikatsiooninõuetele on sinu jaoks oluline inimese suhtumine ja naljasoone olemasolu, siis vürtsita töökuulutust ka huumoriga – kes naljast aru ei saa ei ole järelikult ka sobiv kandidaat. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar